Kempings Krimalnieki 
       saule,   jūra,   pludmale.. 
 

Glābšanas stacija.

2011.gada vasaras sezonā, pateicoties sadarbībai ar biedrību "Tūjaskrasts" un Salacgrīvas novada domi, kempingā "Krimalnieki" savu darbu uzsāka pludmales glābšanas stacija.

Salacgrīvas novadā noslēdzies pārrobežu projekts „Beach hopping”

 

2010. gada  nogalē noslēdzās Igaunijas – Latvijas pārrobežu projekts „Beach hopping”, kas Salacgrīvas novadam deva iespēju labiekārtot Salacgrīvas pilsētas un Tūjas pludmali Krimalnieki – 1.

Lai varētu sniegt kvalitatīvu pirmo palīdzību cietušajiem gan uz ūdens, gan uz sauszemes, projekta ietvaros ir iegādāts inventārs pludmales glābšanas dienestam. Salacgrīvā un Tūjā ir uzstādītas glābšanas stacijas, tualetes un dušas, kā arī iegādātas pārģērbšanās kabīnes , kuras tiks izvietotas pludmalēs nākošās sezonas sākumā. Papildus esošajām tiks izvietotas jaunas atkritumu urnas.
Aktīvi tiek domāts par glābšanas dienesta izveidošanu. Šī dienesta vajadzībām par glābējiem speciāli ir apmācīti 5 cilvēki no Salacgrīvas un Tūjas. Ar nākošās peldsezonas sākumu tiks arī veikti peldvietu labiekārtošana un to apsaimniekošana.
Tika arī izstrādāti tehniskie projekti Tūjas ciema Z puses pludmales noejām  un pievedceļiem  un Salacgrīvas  pludmalei un tās pievedceļiem.
Bez Salacgrīvas pašvaldības projektā piedalījās Jūrmalas, Saulkrastu, Carnikavas, Hēdemestes un Audru pašvaldības, kuras līdzīgā veidā kā Salacgrīvas novadā labiekārtoja savas pludmales. Vēl liels ieguvums visām pašvaldībām bija tūrisma ceļvedis „Atpūta Rīgas jūras līča piekrastē” latviešu, angļu, igauņu un krievu valodās.
 
Šis projekts daudzām pašvaldībām bija labs sākums ceļā uz zilā karoga statusa iegūšanu savās pludmalēs.

Ko tas deva "Krimalniekiem".

  • Esam apgādāti ar glābšanas dienesta vajadzībām nepieciešamo tehniku un aprīkojumu.
  • Kempingā uzstādīta glābšanas stacijas ēka un sanitārais bloks, kurā ir īpaši aprīkota WC un dušas telpa personām ar īpašām vajadzībām, kā arī divas WC telpas, un dušas telpa kempinga viesiem.
  • Sezonas saulainajās nedēļu nogalēs un brīvdienās mūsu pludmalē darbojas Pludmales uzraudzības dienesta brīvprātīgie darbinieki. Viņi uzrauga kārtību un rūpējas par mūsu viesu drošību pludmalē. Aizvadītajos gados dienesta darbinieki ir organizējuši gan patālāk aizklīdušo bērnu meklēšanu, gan snieguši pirmo palīdzību kukaiņu (lapseņu, ērču) koduma gadījumos, snieguši palīdzību laivotājiem stipra vēja laikā, kad laivas tika nestas virsū akmeņiem. Galvenais uzsvars ir likts uz iespējamo negadījumu profilaksi, tāpēc tiek veikta nepārtraukta pludmales novērošana un skaļrunī pa laikam dzirdami paziņojumi gan peldētājiem, gan kuģotājiem ievērot noteiktās zonas, nepeldēt aiz noteiktās peldzonas robežām utt.
 
 
      Atpūta pie jūras